Konference
INOVACE VE VÝUCE

Ne velká slova o budoucnosti ve vzdělávání, ale praktické workshopy jak na to.

partneři

Partneři

Poslední rok byl rokem velkých změn. A ty ve školství není potřeba asi nijak extra představovat. My vám však ukážeme, kam se nástroje, které každý den používáte, posunuly a kam se budou posouvat dál. Podíváme se na téma hybridní výuky, na to, jak se můžete dál rozvíjet, jaké zdroje a materiály jsou pro vás připravené a především, jak to vše propojit dohromady do jednoho plně fungujícího celku. V jehož čele budete vy!

Přednášející: Karel Klatovský

V současné době působí jako manažer vzdělávacích programů ve společnosti Microsoft. Má praxi 11 let jako učitel a správce sítě na střední škole a gymnáziu v Litoměřicích a na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Věnuje se přednáškám a psaním článků a webinářů na téma efektivního využívání digitálních technologií ve výuce. Napsal více jak 25 knih a učebnic pro základní a střední školy se zaměřením zejména na technologie Microsoft, přednášel na konferencích BETT v Londýně, TechED v Amsterdamu či Barceloně. Je držitelem certifikací Microsoft Office Specialist Expert, Microsoft 365 Certified: Enterprise Administrator Expert, Microsoft Certified Educator a Microsoft Certified Trainer. Již 10 let píše svůj blog na adrese www.klatovsky.cz, kde se věnuje taktéž informačním technologiím ve školství.

Přednášející: Míla Svoboda

Ve společnosti Aruba HPE působí na pozici obchodního zástupce m.j. pro zákazníky z oblasti základních a středních škol. Za svou devítiletou karieru v Aruba teamu dokázal získat mnoho zkušeností, díky nimž spolu s pečlivým přístupem ke každému problému dokáže vytvářet přidanou hodnotu k technologickým řešením společností Aruba HPE. Jeho moto zní: Když už prohrát, tak se ctí.

Přednáška: Využijte dotační možnosti pro školní sítě s Arubou naplno

Workshop: Nejmodernější trendy v síťové infrastruktuře: Wifi 6E, ZeroTrust koncept, ESP a další vychytávky

Jsme tady pro vás již od roku 2005. Naše práce nás baví, dává nám smysl být pro školy partnerem pomáhající při zavádění inovací do výuky při využití digitálních technologií. Pomáháme při návrhu řešení, při hledání zdrojů financování, při implementaci i následné podpoře. Ptáme se na potřeby škol a vždy hledáme optimální řešení, neboť každá škola je něčím jedinečná.

 

Přednášející: Luděk Heinz

Je výkonným ředitelem společnosti Boxed, s.r.o. a předsedou správní rady ITveSkole.cz, o.p.s. Se svým týmem se věnuje vývoji a implementaci inovativních řešení pro školy a realizaci projektů spolufinancovaných EU. Setkání se školami během roadshow vidí jako možnost získání zpětné vazby, sdílení zkušeností z úspěšně realizovaných projektů i hledání nových příležitostí pro vzájemnou spolupráci.

Přednášející: Josef Arnošt

Pracuje v Canonu jako produktový specialista přes tisková řešení pro domácnost a malou kancelář a má mnoho zkušeností v oblasti fotografování a vedení fotografických kurzů Canon akademie focení. Věří, že kvalitní tisk je završením celého procesu vzniku obrazu a jeho správné provedení má zásadní vliv na výsledný dojem.

Přednáška: Svět foto/video a tiskových řešení

Workshop: 

Přednášející: Matěj Kopecký

Pracuje ve společnosti Epson na pozici account managera pro business a školní projektory. Zajímá se o nové technologie a snaží se zákazníkům ukázat přednosti a přidanou hodnotu kvalitní projekce k posílení zážitku z vnímání promítaného obsahu.

Přednáška: Moderní forma výuky kdekoliv s produkty ESPON

Ať už pro Vás moderní výuka znamená cokoliv, s projektory Epson, můžete vytvořit výuku podle svých představ kdekoliv. Využíváte rádi interaktivní a anotační funkce, máme pro Vás zcela nová 3LCD laserová dostupná řešení včetně mobilní platformy. Preferujete raději běžný koncept výuky s tradičním projektorem a přenesením digitální kompetence na jakékoliv žákovské zařízení, díky vestavěné bezdrátové konektivity u všech nových modelů to nebylo nikdy jednodušší. Základem moderní formy výuky je pro nás velký obraz, který je vždy dobře čitelný a který můžete díky flexibilitě našich projektorů nově také ve 4K rozlišení, realizovat téměř kdekoliv.

Workshop: Moderní výuka EPSON kdykoliv a kdekoliv

Poskytujeme komplexní řešení pro oblast IT ve firmách, školách a samosprávě. Působíme již více jak 25 let na trhu a naším cílem jsou dostupné, bezpečné a spolehlivé IT služby. Pro naše zákazníky chceme být vždy partnerem, ne jen dalším dodavatelem v řadě. Pro školy jsme schopní poskytnout špičková řešení pro počítačové či mobilní učebny, řešení výuky na dálku, pomoc se školní IT infrastrukturou a správou dotací.

Přednášející: Petr Nepustil

Vystudoval Vysoké učení technické v Brně obor informatika a sdělovací technika. V IT oboru pracuje již více než 20 let a zabývá se převážně infrastrukturou počítačových sítí. Od roku 2014 pomáhá na základních a středních školách budovat školní infrastrukturu, implementovat cloudové technologie a realizuje školení pro pedagogy na využívání IT technologií ve výuce. Od roku 2001 pracuje ve společnosti K-NET Technical International Group, s.r.o.

Prezentace:  Dotyková zařízení ve školním prostředí a pomůcky pro novou informatiku 

Workshop: Mobilní zařízení do výuky pro využití v rámci nové informatiky

Představení aktuálních verzí mobilních zařízení včetně možných příslušenství. Praktické ukázky práce ve výuce pro novou informatiku, dostanete množství tipů do výuky v rámci různých předmětů. Nebudou chybět například ukázky s využitím různých digitálních pomůcek a zpracování různých datových hodnot z webových stránek pro využití v předmětech jako je zeměpis, občanská výchova, ale i humanitní předměty. Ukážeme si i některé novinky, které jsou součástí operačního systému Windows či balíku Microsoft Office.

Přednášející: Ing. Jan Fuka, CEO společnosti Růžovka.cz a.s.

Vystudoval Provozně ekonomickou fakultu ČZU v Praze. Již během vysokoškolského studia podnikal v oboru IT. Postupně v roce 2012 převzal vedení společnosti Růžovka, jejíž historie začla v roce 1992. Společnost pod jeho vedením prošla řadou úspěšných transformací, poslední z nich nastala na počátku roku 2022, kdy se společnost stala autorizovaným prodejcem LEGO® Education. Získala prestižní ocenění Městské části Prahy 1 „Provozovna roku“. Od roku 2016 úzce spolupracuje se Střední průmyslovou školou elektrotechnickou v Praze. Se studenty sdílí praktické zkušenosti a dovednosti z oboru, s mnohými z nich spolupracuje dlouhodobě. Přidanou hodnotu špičkových výukových pomůcek z řady LEGO® Education spatřuje v jejich variabilitě, díky které podporují rozvoj schopností a osvojování si znalostí v technických předmětech včetně programovaní a matematiky i v uměleckých oblastech.

Přednáška:

Zábavnější hodiny informatiky s LEGO® Education (Růžovka.cz a.s.) – Výuka robotiky zábavným a inovativním způsobem. LEGO® Education je jedinečnou platformou pro výuku studentů jak základních, tak středních škol. Objevte více možných platforem a využijte právě tu, která se pro Vaši věkovou kategorii hodí nejvíce. Nabízíme stavebnice jak pro nižší stupeň základních škol, tak i pro starší studenty. LEGO® Education lze využít i jako podpůrný výukový materiál pro praktickou ukázku například fyzikálních či matematických úloh.

U stánku Vám ukážeme možnosti využití, představíme vše potřebné pro výuku a mile rádi zodpovíme Vaše dotazy.

Workshop:

Zábavnější hodiny informatiky s LEGO® Education (Růžovka.cz a.s.)

Stavebnice LEGO®  SPIKE™ jsou ideálním nástrojem, jak dětem ukázat možnosti programování nejen v rámci nové informatiky. Na tomto workshopu si vše prakticky vyzkoušíte. Ukážeme si učební plány LEGO® Education a dozvíte se jak propojit stavbu robota s reálnými problémy ve světě.

Přednášející: Ing. Klára Benešová

Klára vystudovala Provozně ekonomickou fakultu na České zemědělské universitě. Již při studiu nastoupila do společnosti Unicorn, kterou zastupuje do dnes. Poslední 3 roky se aktivně věnuje oblasti vzdělávání. Jejím hlavním cílem je pomáhat při rozvoji moderního školství. Pomáhá učitelům s tím, jak zapojovat digitální materiály do své výuky nebo jak pro moderní nástroje, školení a projektové dny získat finance.

Přednáška: Vzdělávání 4.0: Výuka dětí v digitální době

Workshop: Vzdělávání 4.0 aneb jak učit děti v digitální době a připravit je na práci v Průmyslu 4.0

Přednášející: Ing. Andrej Braguca

Manager projektu VR Edu Pack – komplexní řešení virtuální reality do českých škol. Studia managementu a ekonomiky propojil se znalostí moderních technologií. Dnes řídí tým programátorů a je spolumajitelem vývojového studia virtuální a rozšířené reality. Svoje nadšení pro VR a AR zaměřuje na oblast vzdělávání, podporuje školy v zavádění digitálních technologií, spolupracuje s univerzitami na tvorbě vzdělávacích programů pro virtuální realitu.

Přednáška: Virtuální realita v českých školách

Workshop: Představíme Vám, jaké jsou možnosti využití virtuální reality v českých školách již dnes, jak ji školy využívají a kam bude technologie dále směřovat.

S kým se na konferenci setkáte: Vít Kalisz

Je jedním z tvůrců a zakladatelů OrgPadu. Skrze něj se snaží rozšířit naše vnímání informací a posunout zaběhlé přístupy k práci a přináší tak tolik potřebné inovace nejen do našeho školství.

OrgPad je česká webová aplikace na tvorbu digitálních nástěnek, interaktivních materiálů a vylepšených myšlenkových map. Ve školách se využívá především k výuce v souvislostech a na rozvoj informatického, kritického a divergentního myšlení. Uplatnění nalezne napříč celým vzdělávacím systémem od prvních tříd po univerzity. Uplatnění nachází ve všech předmětech, u žáků a studentů, učitelů, ale také při samotné organizaci a vedení školy.

O ViewSonic: ViewSonic je světovým lídrem v oblasti audiovizuálních služeb již více než tři desetiletí. Ve ViewSonic se věnuje inovacím v oblasti audiovizuálních zařízení určených nejen pro prezenční, ale i distanční a hybridní výuku. Pevně věříme, že musíme spolupracovat s pedagogy, abychom dosáhli udržitelného úspěchu a lepších výsledků učení.

Čeká Vás premiéra ukázky 3D virtuálního prostředí pro online výuku
UNIVERSE by ViewSonic
https://universe.viewsonic.io/

Účastníci konference si budou moci vyzkoušet, jak v UNIVERSE zapojit žáky do interaktivních tříd s novým 3D vzdělávacím obsahem a vytvářit, tak jedinečné učební prostory. Platforma řeší některé z klíčových výzev, kterým čelíme během online výuky, tím, že zvyšuje zapojení studentů, podporuje spolupráci a posiluje pocit sounáležitosti mezi studenty.