Konference
INOVACE VE VÝUCE

Ne velká slova o budoucnosti ve vzdělávání, ale praktické workshopy jak na to.

partneři

Partneři

Jsme tady pro vás již od roku 2005. Naše práce nás baví, dává nám smysl být pro školy partnerem pomáhající při zavádění inovací do výuky při využití digitálních technologií. Pomáháme při návrhu řešení, při hledání zdrojů financování, při implementaci i následné podpoře. Ptáme se na potřeby škol a vždy hledáme optimální řešení, neboť každá škola je něčím jedinečná.

Boxed WorkShop 1: Jak díky NPO a IROP připravit třídy na revizi RVP

Praktické ukázky a tipy, co lze v roce 2022 získat z neinvestičních prostředků z Národního plánu obnovy pro kmenové třídy a co lze získat z IROP pro odborné učebny, školní ICT infrastrukturu i pro venkovní učebny.

Boxed WorkShop 2: Jak vytvořit Maker Space v každé kmenové třídě

Praktické ukázky a tipy, jak propojit stávající projekční a interaktivní techniku ve třídách s mobilními zařízeními získanými z NPO nebo šablon, jak vybavení doplnit o řešení umožňující připojovat žáky nebo odborníky z praxe vzdáleně a jak přidat do třídy Maker Space místo pro praktické ukázky, rozvoj kreativity žáků a zvyšování jejich zájmu o vzdělávání. 

Inspirujeme a školíme tisíce učitelů ročně a na portále VeŠkole máme přes 30 tisíc výukových aktivit a DUMů. AV MEDIA v českém školství aktivně působí již 30 let, a to nejen jako dodavatel technologií do výuky, ale zejména i jako iniciátor změny výuky právě s využitím ICT. Snažíme se zvýšit zapojení studentů a atraktivnost výuky pro novou generaci začleněním všech moderních prostředků ICT do výuky. Vždy nám záleží na tom, aby námi dodávaná řešení byla přínosem jak pro pedagoga, tak pro žáky. Věnujeme se systematickému vzdělávání a rozvoji pedagogů v oblasti digitalizace výuky. Podporujeme metody výuky s moderními technologiemi, které vedle zvládnutí obsahu učiva rozvíjejí u dětí klíčové kompetence: kreativitu, kritické myšlení, kooperaci a komunikaci.

AV MEDIA WorkShop 1 : Robotika s VEX od MŠ po SŠ

Hledáte vhodné robotické stavebnice pro vaši školu? Seznámíme vás s řešením od jednoho výrobce, kde mohou žáci postupně plynule přecházet od úplných začátků se základním robotem VEX 123, přes jednoduchou robotickou stavebnici VEX GO, na složitější stavebnice VEX IQ, VEX V5 až po nejnovější V5 Workcell – stavebnici robotické ruky s více než dvěma tisíci konstrukčními díly. Všechny stavebnice se mohou programovat ve stejném prostředí Scratch, což je obrovskou výhodou jak pro žáky, tak i pro vyučující. 

AV MEDIA WorkShop 2 : Raz-dva-tři! Rozjeďte novou informatiku na prvním stupni s VEX 123

Novinka VEX 123 je ideální pro seznámení s algoritmizací a kódováním nejen na první stupeň ZŠ. Svou jednoduchostí si rychle získá učitele i děti. A nemusíte ani používat počítač. „Puky“ malé děti baví, mohou pohyby robota jednoduše nastavit jen pomocí tlačítek, ale v pohodě s nimi pracují i starší žáci, kteří již můžou programovat pomocí aplikace VEXcode. V rámci tohoto workshopu si vyzkoušíte připravené aktivity, které můžete používat přímo ve výuce. VEX 123 je výborným nástrojem, který lze využít k výuce informatiky na 1. stupni podle revidovaných RVP ZV.

Poslední rok byl rokem velkých změn. A ty ve školství není potřeba asi nijak extra představovat. My vám však ukážeme, kam se nástroje, které každý den používáte, posunuly a kam se budou posouvat dál. Podíváme se na téma hybridní výuky, na to, jak se můžete dál rozvíjet, jaké zdroje a materiály jsou pro vás připravené a především, jak to vše propojit dohromady do jednoho plně fungujícího celku. V jehož čele budete vy!

Microsoft WorkShop 1: Bezpečnost pro vedení škol

S čím dál větším využíváním technologií ve školách rostou také hrozby, které jsou s tím spjaté. Pokud si však dáte pozor a budete dodržovat zásady, které si na tomto workshopu ukážeme, máte šanci snížit rizika na opravdové minimum. Nenechte svou školu napospas digitálním hrozbám a pojďte se přesvědčit, že zvýšení bezpečnosti u vás ve škole nemusí být drahé ani složité.

Microsoft WorkShop 2: Digitální ředitelna prakticky

Během posledních 2 let proběhla téměř všude ve třídách digitální revoluce. Ale proběhla i v ředitelnách? Ukážeme mám, jak si můžete snadno a rychle, s přístupem odkudkoliv dělat poznámky, které můžete sdílet. A které budete mít v telefonu, tabletu i notebooku. Stejně tak sběr informací formou dotazníku nedělejte už nikdy papírově, když jsou dostupné nástroje zdarma, které to vyřeší za vás.

Microsoft WorkShop 3: Řiďte školu týmově

Myslíte si, že Teams jsou jen nástroj pro digitální výuku? Omyl. Velký omyl. V Teamsech máte komplexní nástroje pro řízení školy – komunikace s pedagogy, sdílené soubory a kalendáře, schvalování cestovních příkazů nebo plánování, zadávání i vyhodnocování úkolů. Vždy, všude, snadno a rychle.

Poskytujeme komplexní řešení pro oblast IT ve firmách, školách a samosprávě. Působíme již více jak 25 let na trhu a naším cílem jsou dostupné, bezpečné a spolehlivé IT služby. Pro naše zákazníky chceme být vždy partnerem, ne jen dalším dodavatelem v řadě. Pro školy jsme schopní poskytnout špičková řešení pro počítačové či mobilní učebny, řešení výuky na dálku, pomoc se školní IT infrastrukturou a správou dotací.

K-net WorkShop 1: Tipy na práci s mobilní učebnou v běžné výuce

Zajímají vás aktuální novinky práce s mobilními zařízeními ve výuce? Rozhodujete se jaké mobilní zařízení do výuky si vybrat? Jaké budete potřebovat příslušenství? V rámci WorkShopu si bude možné vyzkoušet práci s různými zařízeními Microsoft a Dell, vyzkoušet si práci s tabletem či notebookem, vyzkoušet si připojování externím zařízením či projektorům a navrhnout si vlastní mobilní učebnu, kterou si následně budete moci pořídit z dotačního titulu. K dispozici bude i řada příslušenství včetně monitorů, klávesnice, myši, dotyková pera a podobně. V rámci Workshopu nebude chybět ani řada praktických ukázek práce s dotykovým zařízením a perem včetně využití doplňkových SW. Ukážeme si také možnosti řízení počítačové učebny pomocí nástroje NetSupport School.

K-net WorkShop 2: HW a SW pomůcky pro výuku nové informatiky a přírodovědných předmětů

V rámci WorkShopu si představíme aktuální možnosti výuky informatiky a dalších předmětů s využitím mobilní učebny a vhodných HW a SW nástrojů. Budete mít možnost si například vyzkoušet programování se stavebnicemi Lego, s pomůckou iRobot či programování ve virtuálním světě Microsoft Minecraft for Education. Ukážeme si také možnosti integrace do nástroje Microsoft Teams a další tipy na SW a HW pomůcky, které můžete využít i při výuce v dalších předmětech mimo informatiku. Pracovat budeme s mobilní učebnou Microsoft Surface.

Přednášející: Petr Nepustil

Vystudoval Vysoké učení technické v Brně obor informatika a sdělovací technika. V IT oboru pracuje již více než 20 let a zabývá se převážně infrastrukturou počítačových sítí. Od roku 2014 pomáhá na základních a středních školách budovat školní infrastrukturu, implementovat cloudové technologie a realizuje školení pro pedagogy na využívání IT technologií ve výuce. Od roku 2001 pracuje ve společnosti K-NET Technical International Group, s.r.o.