Konference
INOVACE VE VÝUCE

Ne velká slova o budoucnosti ve vzdělávání, ale praktické workshopy jak na to.

partneři

Partneři

Přednášející: PaedDr. Anna Stočesová Martinková, Ph. D.

Působí na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy jako vrchní ministerský rada a je vedoucí oddělení podpory digitálního vzdělávání. Společně s kolegy má na starosti zlepšení podmínek pro digitální vzdělávání ve smyslu Strategie vzdělávací politiky 2030+ a věnuje se implementaci komponenty 3.1. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy. Podílí se na řízení DigiKoalice a Národního pedagogickém institutu ČR a zastupuje MŠMT na vystoupeních k Národnímu plánu obnovy v rámci ČR a podpory inovací ve vzdělávání v oblasti digitalizace při setkávání s učiteli, řediteli škol, metodiky a ICT koordinátory a mnoho inspirativních videí, článků a webinářů je publikováno na edu.cz/digitalizujeme.

Prezentace:

Prevence digitální propasti – Národní plán obnovy 2024

V roce 2024 pokračuje na školách proces digitalizace prostřednictvím Národního plánu obnovy – komponenty 3.1. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace, a to pouze v rámci účelu prevence digitální propasti. Zazní novinky, které v rámci tohoto účelu jsou nastaveny a zveřejněny v podmínkách, účelu a kritériích čerpání finančních prostředků. V současné moderní digitální době žáci mnohem více využívají vlastní mobilní digitální zařízení pro své vzdělávací potřeby nejen v domácí přípravě, distanční výuce, ale také v běžné výuce. Zaměříme se na novinky v oblasti možnosti pořídit také software určený pro vzdělávání k nově pořízeným mobilním digitálním zařízení, která umožní žákovi využívat tato zapůjčená zařízení plnohodnotně včetně používaného software ke vzdělávání, která jsou ve škole využívána.Prevence digitální propasti se zaměřuje na žáky, kteří tato zařízení nemají dle svých potřeb k dispozici a školy tak mohou tato zařízení žákům zapůjčovat krátkodobě nebo dlouhodobě. Inspiraci školy mohou čerpat z metodické podpory MŠMT na edu.cz/digitalizujeme/prevence-digitalni-propasti a ze strany sítě IT guru NPI ČR.

Přednášející: Karel Klatovský

V současné době působí jako manažer vzdělávacích programů ve společnosti Microsoft. Má praxi 11 let jako učitel a správce sítě na střední škole a gymnáziu v Litoměřicích a na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Věnuje se přednáškám, psaní článků a webinářům na téma efektivního využívání digitálních technologií ve výuce. Napsal více jak 25 knih a učebnic pro základní a střední školy se zaměřením zejména na technologie Microsoft, přednášel na konferencích BETT v Londýně, TechED v Amsterdamu či Barceloně. Přes 10 let píše svůj blog na adrese www.klatovsky.cz, kde se věnuje taktéž informačním technologiím ve školství.

Přednášející: Jiří Chytil

V současné době působí jako Education Device Specialist ve společnosti Microsoft. Problematice školství se věnuje přes 25 let, působil jako učitel informatiky a následně se věnoval školení a vzdělávání dospělých. Je zakladatelem Letních škol moderních učitelů, studentské soutěže Office Arena i Studentského Trenérského Centra společnosti Microsoft. Po celou dobu své praxe se soustředí především na produkty Office, Office 365 a je autorem příruček pro školy právě z této oblasti. V minulých letech působil také jako mentor informačních technologií. Při školení nových technologií ve školách se zaměřuje také na využívání vhodných zařízení ve školách zejména Microsoft Surface.

Prezentace:

Microsoft
Od poslední Roadshow se toho ve školách zase hodně změnilo. A my vám ukážeme, jak pomocí našich nástrojů tyto změny můžete zvládnout. A to i s pomocí umělé inteligence, kterou pro vás máme připravenou v mnoha nástrojích. Ale těch témat je mnohem více. Ať už se jedná o snadnou správu školních zařízení, boření jazykových bariér, certifikaci dovedností vašich žáků, moderní střih videa, výuka AI a kyberbezpečnosti v Minecraftu, využití, AI v roli učitele, kopilot, …

Workshop:

Nebojte se umělé inteligence

Nebojte se umělé inteligence a využijte ji na maximum, ostatně v mnoha nástrojích, které dnes využíváte, je umělá inteligence dostupná již několik let. Umělá inteligence totiž není jen chatbot. Proto si ukážeme, kde všude vám AI může pomoci. Od generování titulků, vytváření hlasových podkladů nebo překladů mluveného slova. A ukážeme si i personalizaci výuky, kdy nám AI vygeneruje jedinečně cvičení pro každého žáka. Ale na chatbota samozřejmě dojde také, protože Copilot vám umí vygenerovat jedinečné texty či udělat souhrn z PDF nebo webu. Nebo vám pomůže s tvorbou aktivit do hodin či tvorbou testu na jakékoliv téma do jakéhokoliv předmětu. A nakonec si vygenerujeme i obrázky, které svět neviděl.

Přednášející: Míla Svoboda

Míla Svoboda je zkušeným hráčem v barvách HPE Aruba Networkingu a jako obchodník se věnuje základním a středním školám již řadu let. Jeho osobní ambicí je pomoci českým školám s pořízením té nejlepší síťové infrastruktury a těší ho výsledky v podobě stovek již realizovaných školních projektů.

Přednášející: Marek Puverle

Marek je novým hráčem v barvách týmu HPE Aruba Networking s ambicemi dotáhnout to jednou na vrchol ve sportu zvaném „síťové technologie“.

V minulosti se věnoval správě operačních systémů Linux, mailovým serverům a školení partnerů a zákazníků

Prezentace:

HPE Aruba Networking = moderní a bezpečná síť

Ať už se jedná o moderní metody vyučování, digitální učebny, fyzickou i kybernetickou bezpečnost, správu výukových zařízení nebo vzdálené přístupy do výuky, pro bezproblémové fungovnání je naprosto klíčové mít vybudovanou kvalitní a bezpečnou školní síť. HPE ARUBA Networking je v této oblasti technologickým lídrem. V našich řešeních se spojují nejmodernější drátové a WIFI prvky se špičkovým zabezpečením přístupu do sítě. Vše řídí centrální nástroj, který využívá moderní trendy – umělou inteligenci a strojové učení. K tomu umíme, navíc díky integrovaným technologiím Zigbee a Bluetooth k našim WIFI přístupových bodů, snadno připojit řadu dalších moderních zařízení, ať už se jedná o chytré termostaty, s nimiž dokážete krotit výdaje za energie, chytré zámky nebo třeba i detektor výstřelu ze střelné zbraně.  Rádi Vás také seznámíme s možnostmi financování modernizace konektivity na vaší škole z aktuálních dotačních programů.

Workshop:

Praktické studie HPE ARUBA Networking

Poté, co si krátce představíme kompletní portfolio, se zaměříme na konkrétní výhody, které může HPE ARUBA Networking přinést pro vaši školu vč. praktických ukázek ze školního prostředí.

Přednášející: Jiří Jeništa

Obchodní manažer pro segment Školy, AV MEDIA, a.s. Vzděláním středoškolský pedagog, působí společně s obchodním týmem na školách, kde učitelům a ředitelům pomáhá vhodně využívat moderní technologie ve výuce. Propagátor robotiky a VR ve školách. Má dlouholeté zkušenosti i se vzděláváním dospělých z doby svého působení jako lektor

Prezentace:

Simulační výuka

Poskytuje studentům možnost praktického učení v bezpečném a interaktivním prostředí, což podporuje rozvoj praktických dovedností, kritického myšlení a řešení problémů. Představíme konkrétní příklady simulačních scénářů a technologických nástrojů, které mohou učitelé integrovat do svých výukových plánů, a nabídneme praktické tipy pro úspěšné zavedení simulační výuky ve školách. Trenažér je věrnou kopií místa, zasazenou do bezpečí simulačního centra. Cílem je inspirovat učitele a ukázat jim, jak může tato inovativní metoda obohatit výukový proces a připravit studenty na výzvy moderního světa.

Workshop:

Simulační výuka ve VR

Při výuce a tréninku hraje důležitou roli převod teoretických znalostí do praxe. Virtuální realita umožňuje výuku prostřednictvím reálného prožitku, který prokazatelně pomůže k lepšímu pochopení, a tím i naučení probírané látky, a to i té části výuky, která je aktuálně velmi obtížně proveditelná nebo příliš nebezpečná. Virtuální realita v 3D brýlích přináší zážitek, emoce, metodickou přesnost a jednoduchost. Moderní technologie rozvíjí kreativitu a představivost a vzbuzují zájem o předměty a motivaci k dalšímu studiu. Díky neomezeným možnostem virtuálního prostředí najdou uplatnění nejenom v běžné výuce, ale také v dalším rozvoji nad rámec výukových osnov.

Přednášející: Martin Jozífek

Je regionální obchodní manažer ve společnosti BOXED a ITveSkole.cz. Školám umí nabídnout inovativní technologická řešení, která podporují moderní vzdělávací metody. Svými zkušenostmi v oboru a schopností naslouchat potřebám, jak využívat finanční podpory pro školství a tím přispívat k rozvoji vzdělávání.

 

Přednášející: Hynek Zachař

Je regionální obchodní manažer ve společnosti BOXED a ITveSkole.cz. Školám poskytuje inovativní technologická řešení, která podporují moderní vzdělávací metody. S dlouholetými zkušenostmi v oboru a schopností identifikovat a využívat finanční podpory pro školství se snaží naplňovat potřeby škol a přispívat tím k rozvoji vzdělávání.

Prezentace:

Technologické a projektové inspirace pro rok 2024

 Představení novinek i ověřených ICT řešení a výukových pomůcek. Představení možností implementace, podpory, školení a nalezení vhodného způsobu financování.

Přednášející: Matěj Kopecký

Pracuje ve společnosti Epson na pozici account managera pro business a školní projektory. Zajímá se o nové technologie a snaží se zákazníkům ukázat přednosti a přidanou hodnotu kvalitní projekce k posílení zážitku z vnímání promítaného obsahu.

Prezentace:

Aktuální novinky a trendy v projekční technice pro školy 

Hlavním tématem přednášky je pohled na současné novinky a trendy v projekční technice pro školy za předpokladu využití současných možností již instalovaných prvků ve školních třídách. Díky širokým možnostem není mnohdy jednoduché zvolit pro školu jedno univerzální řešení. Každý učitel/pedagog, používá jinou formu výuky. Ať už tedy ke své hodině potřebujete digitální interaktivní prvky anebo upřednostníte důraz na velkou obrazovou plochu klasického projektoru, případně preferuje přenesení digitální kompetence na žáka pomocí mobilního telefonu/tabletu nebo studentského počítače, máme pro vás přehled moderních a cenově dostupných řešení, které splní vaše očekávání a mnohdy posunou možnosti výuky na další úroveň.

Worshop:

Co vše umí dnešní nová generace projektorů

Hlavním tématem workshopu jsou pokročilé možnosti nové generace projektorů. Projektor již dávno není jen hloupým zobrazovačem, ale dokáže i celou řadu dalších zajímavých věcí. Pokud vás zajímá, jak vytvořit z obyčejného projektoru projektor interaktivní nebo jak bezdrátově zapojit žáky do výuky či prezentace pomocí jejich mobilních telefonů/tabletů nebo NTB, přijďte se podívat na náš workshop. Nebude chybět ukázka nového bezdrátového vizualizéru a dalších vychytávek z oblasti interaktivních řešení EPSON.  

Přednášející: Ing. Petr Nepustil

Vystudoval Vysoké učení technické v Brně obor informatika a sdělovací technika. V IT oboru pracuje již více než 20 let a zabývá se převážně infrastrukturou počítačových sítí. Od roku 2014 pomáhá na základních a středních školách budovat školní infrastrukturu, implementovat cloudové technologie a realizuje školení pro pedagogy na využívání IT technologií ve výuce. Od roku 2001 pracuje ve společnosti K-NET Technical International Group, s.r.o. 

Prezentace:

Práce s dotykovým zařízením v rámci nové informatiky 
Přemýšlíte, jak řešit nedostatek zařízení na škole nebo pořízením digitálních pomůcek na vaši školu? Anebo už počítačovou učebnu máte a nevyužíváte ji naplno? Pokud máte k dispozici finanční prostředky z dotačních titulů (např. Národní plán obnovy, aj.), poradíme vám a ukážeme užitečné nástroje a zařízení pro moderní výuku, které studenti i vy jako učitelé jistě oceníte. Připravte své žáky na život s moderními technologiemi!

Workshop:

Práce s dotykovým zařízením a AI

Chcete se dozvědět, jak využít mobilní technologie ve vzdělávání? Láká vás i umělá inteligence? Máme pro vás připravené další nápady do výuky. Na workshopu se dozvíte o novinkách v zařízeních, ale i o zajímavých metodách výuky a možnostech umělé inteligence nejen v předmětech informatiky!

Přednášející: Ing. Klára Benešová

Klára vystudovala Provozně ekonomickou fakultu na České zemědělské universitě. Již při studiu nastoupila do společnosti Unicorn, kterou zastupuje do dnes. Poslední 3 roky se aktivně věnuje oblasti vzdělávání. Jejím hlavním cílem je pomáhat při rozvoji moderního školství. Pomáhá učitelům s tím, jak zapojovat digitální materiály do své výuky nebo jak pro moderní nástroje, školení a projektové dny získat finance.

Prezentace:

Vzdělávání 4.0: Výuka v digitální době a příprava žáků na Průmysl 4.0
Připojte se k nám a otevřete si dveře k aktuálním trendům a klíčovým znalostem, které jsou dnes pro moderní pedagogy a ředitele nezbytné. Ukážeme vám, jak efektivně využít digitální technologie a automatizaci z Průmyslu 4.0 ve prospěch moderního vzdělávání. Nejen vám představíme škálu aplikací a digitálních materiálů, ale také se zaměříme na inovativní přístupy a řešení, které vám pomohou úspěšně připravit žáky a studenty na výzvy budoucího vzdělávání a pracovního života.

Workshop:

AI jako Vaše pravá ruka ve škole aneb inovativní přístupy k výuce v roce 2024
Připojte se k nám na workshop, kde si společně ukážeme, jak může být umělá inteligence vaším spolehlivým pomocníkem ve školním prostředí a jak vám může usnadnit výuku i administrativu. Prozkoumáme moderní metody výuky v digitálním věku a představíme inovativní přístupy, které odpovídají nejnovějším trendům a potřebám žáků v roce 2024. Připravte se na inspirativní diskuse a praktické typy, jak efektivně začlenit umělou inteligenci do vaší školní praxe a posunout výuku na vyšší úroveň.

Přednášející: Ing. Andrej Braguca

Ing. Andrej Braguca je spolumajitelem společnosti Virtual Lab, která stojí za úspěšným projektem VR Edu Pack, který využívají desítky škol v České republice.   Nadšení pro virtuální a rozšířenou realitu spojuje s technickými znalostmi a rozsáhlými zkušenostmi v oblasti vzdělávání. Spolupracuje s vysokými školami při vytváření vzdělávacích programů zaměřených na virtuální realitu.  S řediteli a zřizovateli škol konzultuje aktuální potřeby každodenní výuky.  Andrej zdůrazňuje smysluplné využití pokročilých technologií a rozvíjí VR Edu Pack tak, aby se stal efektivním nástrojem, který učitelé nadšeně zapojí do výuky.

Prezentace:

Virtuální realita ve škole? Bez obav! 

Představíme vám ucelený systém VR/AR (virtuální a rozšířené reality) pro výuku na vašich školách. Příklady z praxe vám odpoví na otázky, jak VR zapojit do hodiny, čeho se vaši kolegové zpočátku obávali, co je přesvědčilo a jak VR/AR dnes využívají a zapojují do hodin. Dozvíte se, kdo garantuje kvalitu učebních materiálů nebo proč a v čem jsou studenti motivovanější a jak se zlepšilo jejich porozumění probírané látce. 

Worshop:

Inspirace pro výuku s virtuální třídou VR Edu Pack! 

Využijte zábavný workshop, vstupte do virtuální třídy a staňte se studenty. Složte kostru člověka, otestujte si znalosti o spalovacím motoru a nakoukněte i do dalších předmětů. Virtuální realitu nemá smysl vysvětlovat, virtuální realita se musí zažít!  Jen tak poznáte a oceníte možnosti VR Edu Pack a budete se moct kvalifikovaně rozhodnout, jak moderní technologii využít na vaší škole. Připojte se k nám na cestě Inovací ve výuce! 

Přednášející: Radek Švehla

V současné době pracuje ve společnosti ViewSonic jako produktový manažer. Problematice školství se věnuje více jak 15 let. Ve společnosti ViewSonic se stará o profesionální rozvoj pedagogů v rámci ViewSonic® Professional Development Programu, který umožňuje pedagogům dělat více s technologiemi ve třídě, a to pomocí on-line lekcí a dalších zdrojů. Cílem tohoto programu je certifikovaný expert. Od roku 2016 pomáhá na školách využívat cloudové technologie ve výuce i v běžném chodu školy.

Prezentace:

Jak pracovat s interaktivními panely ViewSonic

Ukážeme si typy do výuky nejen v oblasti hardware.  

Workshop:

Výukové nástroje ViewSonic
Učte, zapojte studenty a spravujte třídu pomocí digitálních nástrojů, které vám pomohou dosáhnout více. Je možné učit a hrát si najednou? Ukážeme si nástroje pro vzdělávání, která umožňují více interaktivních zážitků, které podporují zapojení, posilují spolupráci i pocit sounáležitosti.

Přednášející: Tomáš Malínský

Prezentace:

Multiplayer ve VR pomocí fullbody avatarů

Workshop:

Když učení baví…

Věříme že učení může být zábavné – pro žáky i učitele. Přinášíme zajímavé prostředí 15 předmětů, rozvíjíme znalosti šířkou jejich témat, nabízíme možnosti doplňovat obsah a přidávat zábavné testy. Nechte se ponořit do hry a rozvíjejte vaši představivost.